پیج رنک گوگل

پیج رنک سایت شما

پیج رنک

نلبکی
 
قالب وبلاگ

سلام

بازم یه فیلم ضد ایرانی دیگه

همین طور که می دونید هالیوودی ها تو فیلم های خودشون واقعیت رو به گونه ای که خودشون می خوان تعریف می کنند یعنی فیلم کاملا از یک داستانه تاریخی و حقیقی سرچشمه می گیره اما وقتی فیلم رو می بینید, شخص بیننده رو تحت تاثیر قرار می ده و در کل یهود و آمریکا رو به گونه ای قدرتمند و حتی برحق نشون میده .

از اتفاق چند روز پیش با یکی از دوستان در این باره صحبت می کردم که فیلمی رو با این مضمون برام تعریف کرد:

            فیلمی که ماجرای چند تا کشتی گیر (البته کشتی کج) رو نقل می کنه و رینگ و بازی ها رو به تصویر می کشه و در طی فیلم نشون میده که این بازی ها بر پایه یک سری سیاست های پشت پرده انجام می شه و در این پشت پرده ها بر اساس منافع این سیاست مداران مشخص میشه که چه کسی ببره ویا چه کسی ببازه.

توی این فیلم یه ایرلنی به نام «آیت الله» کشتی گیره که بسیار قویه و لباسی مانند لباسه یونانیان قدیم از پرچم ایران به تن داره که متاسفانه نام الله روی پرچم بر روی نقاط حساس بدنش, عقب و جلو قرار گرفته . کشتی گیر ایرانی موفق میشه به فینال برسه ودر اون مرحله به رقیب آمریکایی میرسه, در ابتدای مبارزه آمریکایی رو میزنه ولی بعد طبق سلاح دید, آمریکایی جون میگیره وایرانی رو به شدت میزنه و بعد از پایان مسابقه پرچم ایران رو پاره می کنه و به سمت تماشاچیا پرتاب می کنه.

این خلاصه فیلم بود ولی غرض چیز دیگه ای بود:

توی بحث رفیقم می گفت چند تا از نقدهای این فیلم رو از منتقد ها می خونده (البته منتقد اون طرفی) که گفته در واقع سیاست های ما با آمریکایی ها مثله همین کشتی کجه هر جا سلاح بدونن طبق نقشه ی هر دو کشور یک بار ما بازنده ی بازی هستیم و یک بار هم اونها. در این میان هم سیاست مدار ها هستن که سود های کلانی می برن و مردم بازیچه دست اونها هستن.

من با این نظر موافق نیستم نظر شما چیه؟

           

 

[ دوشنبه ۲۳ آذر۱۳۸۸ ] [ 11:37 ] [ سید محمد حجازی ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

لینک های مفید